HENSFORT uczestnikiem Regatta Build Cup 2019

W dniach 31 sierpnia - 7 września 2019 odbędzie się XII edycja mistrzostw polski branży budowlanej w żeglarstwie morskim – Regatta Build Cup. W tym roku uczestnicy będą rywalizować na archipelagu wysp Kornaty w północnej Dalmacji. Wśród 35 jednostek biorących udział w wydarzeniu do rywalizacji o zwycięstwo przystąpi załoga HENSFORT.

Regatta Build Cup to największe polskie regaty morskie, które odbywają się poza granicami kraju. Z roku na rok gromadzą one coraz większą rzeszę miłośników żeglarstwa, a tegoroczna edycja osiągnie rekordową liczbę ponad 300 uczestników.


Od samego początku mistrzostw przyświecały nam trzy główne cele: propagowanie i rozwijanie pięknej idei żeglarstwa wśród budowlańców, zintegrowanie tego dość licznego i zróżnicowanego grona fachowców oraz reprezentowanie polskiej branży budowlanej na arenie międzynarodowej. Po 12 latach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nam się to udało – tłumaczy Zdzisław Gajos, pomysłodawca oraz Dyrektor Regatta Build Cup.

Po raz pierwszy w historii regat swą załogę wystawi producent energooszczędnych okien - firma HENSFORT. 

Do udziału w regatach podchodzimy bardzo poważnie, nie tylko pod względem sportowym, ale również wizerunkowym. Regaty Build Cup utrwalają pozytywny obraz branży budowlanej, która rywalizuję ze sobą w duchu fair play nie tylko na morzu, ale również w codziennym biznesie. Wyrażam słowa uznania dla organizatorów za stworzenie tak znakomitej atmosfery wokół tych prestiżowych zawodów - mówi Andrzej Pichur, Prezes Zarządu HENSFORT.


Tegoroczne regaty rozpoczną się 2 września w Murterze, a ich trasa wiodąca wokół kilkunastu śródziemnomorskich wysp zakończy się w Zadarze.